Dla jednych zmiany są oczywiste i łatwo wdrażają się w codzienność, a dla drugich wyjście choćby z najgorszej codzienności sprawia trudność…

Nie chcę tu dawać gotowej recepty, jak zmienić konkretny element życia! To Wasze życie i od Was zależy jak je przeżyjecie! Od Was zależy czy będziecie czerpać radość z życia! Od was zależy to, co Was doświadczy pozytywnie a co negatywnie! Czy wyciągnięcie jakieś wnioski i co zrobicie z tą wiedzą! Czy w ogóle chcecie coś zrobić ze swoim życiem?? 

Mam takie proste porównanie, które stosuję, kiedy ktoś narzeka, że nie może zmienić swojego życia z jakichś powodów.: „Jeśli nie lubisz jakiejś potrawy to czy ją jesz?? Zapewne nie… To dlaczego w swoim życiu robisz to, czego nie lubisz??”

ŻYCIE MOŻE BYĆ ŁATWIEJSZE

Życie możesz mieć łatwiejsze, ale trzeba sobie uświadomić jedną rzecz!!! ŻE TO JEST DOZWOLONE!!  🙂 chcesz się upewnić, że to jest możliwe???

Ułatwienie sobie życia nie zawsze jest postrzegane pozytywnie, a to dlatego, że nawet nie zdajemy sobie sprawy, że to jest możliwe! Siedzimy w trudnej i ograniczającej nas codzienności i nie widzimy możliwości poprawienia swojego życia. Zwycięża siedzący w nas głos, który mówi, że nic nie możemy, nic się nie zmieni, nie ma sensu walczyć… 

Aby osiągnąć w życiu jakikolwiek ważny cel, należy zastosować zasadę pozytywnego nastawienia do życia. Kiedy zaczniemy ją stosować w pracy czy w domu, będziemy zmierzać wprost do osiągnięcia własnego celu. Pamiętajmy, że negatywne nastawienie do życia przynosi klęskę i nie pozwala ruszyć do zakładanego celu.

JAK SIĘ NAUCZYĆ SUKCESU?

Stosuj kilka prostych zasad:

1.. Miej pozytywne nastawienie do życia

2. Określ DOKŁADNIE cel

3. Zawsze myśl o jeden krok dalej

4. Precyzyjne planuj 

5. Zastosuj samodyscyplinę

6. Spełniaj swoje marzenia

7. Uwierz, że się uda

8. Przejawiaj pozytywną osobowość

9. Miej incjatywę w planowaniu

10. Zarażaj entuzjazmem

11. Skoncentruj się na celu

12. Współdziałaj z innymi żeby zrealizować swój cel

13. Korzystaj z doświadczeń (ale nie tkwij w przeszłości)

14. Miej twórczą wizję

15. Szanuj swój czas i pieniądze

Oczywiście te punkty mogą się wydawać oklepane i zupełnie proste do osiągnięcia, ale zatrzymaj się na chwilę i zdobądź na odwagę….. przeanalizuj własne postępowanie.

Sprawdź dokładnie, które zasady stosujesz a których nie. Jeśli będziesz analizować zarówno sukcesy i porażki pod kątem przestrzegania tych zasad, szybko będziesz potrafić wskazać, co nie pozwala Ci osiągnąć sukcesu.

A jeśli trzymasz się zasad i nie masz sukcesów, przyczyną może być niewłaściwe wykorzystanie postawionego celu w kombinacji z pozytywnym nastawieniem do życia i pozostałymi zasadami. 

Dokładne określenie celu jest punktem wyjściowym wszelkich osiągnięć. Pamiętaj, Twój świat będzie się zmieniał bez względu na to czy Ty o tym zdecydujesz czy nie.

WYBIERZ SWOJE CELE!

Punktem wyjścia do osiągnięcia sukcesu jest dokładne określenie celu poparte pozytywnym nastawieniem do życia! Zapamiętaj to zdanie i kiedy tylko możesz, zadawaj sobie pytania: jaki jest mój cel? Czego naprawdę chcę? Musisz wiedzieć, że 98 na 100 osób niezadowolonych z życia niejasno wie, czego właściwie chce dla siebie! Pomyśl o tym! Pomyśl o ludziach, którzy dryfują przez życie bez żadnego określonego celu! 

Czy umiesz od razu odpowiedzieć, czego chcesz od życia? Określenie celu może się okazać niełatwe, a nawet wymagać bolesnej autoanalizy. Ale warto zapłacić każdą cenę, ponieważ wraz z umiejętnością dokładnego wyznaczenia celu kilka korzyści uzyskasz niemal automatycznie! 

Pierwszą korzyścią jest to, że Twoja podświadomość zacznie działać zgodnie z uniwersalną zasadą: „wszystko cokolwiek powstanie w ludzkim umyśle i w co zdołasz uwierzyć, możesz osiągnąć za pomocą pozytywnego nastawienia do życia”.

Drugą korzyścią jest to, że z chwilą kiedy już wiesz czego chcesz, zaczynasz przejawiać tendencję do podświadomego wybierania właściwych dróg i zmierzania we właściwym kierunku. Wtedy po prostu zaczynasz działać.

Trzecia korzyść – Twój wysiłek sprawia Ci przyjemność. Masz motywację, by ponosić koszty swojego działania. Szanujesz czas i pieniądze. Uczysz się, analizujesz sytuację i planujesz pracę. Im więcej myślisz o swoich celach, tym większego nabierasz entuzjazmu, a entuzjazm czyni Twoje pragnienia prawdziwie głębokimi.

Czwarta korzyść, to taka, że zaczynasz dostrzegać wokół siebie wszystko co ułatwi Ci osiągnięcie celu. Masz większe szanse na rozpoznanie sprzyjających okoliczności, kiedy wiesz dokładnie czego chcesz!  🙂

I na dzisiaj tyle mam dla Was  Tym, którzy wolą sami poczytać książki, polecam Napoleona Hilla: „Sukces, trzeba tylko chcieć”, Briana Tracy :”Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie. Jak uwolnić swój pełny potencjał i osiągnąć sukces” i Dale’a Carnegy: „Jak przestać się martwić i zacząć żyć” 🙂

A dla tych, którzy chcą szybciej i więcej dowiedzieć się o możliwościach zmian – mamy konferencję „Czas na zmiany” 🙂 kup bilety tutaj KONFERENCJA

Obserwuj i polub naszą stronę
error

Dodaj komentarz