KONFERENCJA

CZAS NA ZMIANY

12 października w teatrze Och-Teatr

Masz poważny kryzys w związku i nie wiesz co możesz zrobić w zaistniałej sytuacji?

Jesteś w przemocowym związku i zastanawiasz się, gdzie szukać pomocy?

Doświadczasz przemocy fizycznej, psychicznej lub ekonomicznej?

Stresujące sytuacje w życiu osobistym przekładają się na Twoje samopoczucie fizyczne lub emocjonalne i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić?

Nieprzyjemna atmosfera w domu rzutuje na stan zdrowia Twojego dziecka/dzieci?

Twoja relacja małżeńska, partnerska jest w takim miejscu, że poważnie zastanawiasz się „co dalej” i masz wiele pytań bez odpowiedzi?

Nie możesz porozumieć się z partnerem przy ustalaniu planu opieki nad dziećmi?

Twój partner lub partnerka utrudniają Ci kontakty z dziećmi i nie wiesz co zrobić?

Twój partner lub partnerka uchylają się od płacenia alimentów?

Zastanawiasz się nad kwestiami dotyczącymi majątku wspólnego albo wspólnego kredytu?

Masz już dość przeciągającego się procesu rozwodowego i szukasz alternatywy, by go szybko zakończyć?

 

JEŚLI CHOĆ NA JEDNO PYTANIE TWOJA ODPOWIEDŹ BRZMI „TAK”, NASZA KONFERENCJA JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE!!!

Celem konferencji jest wymiana myśli, poglądów i doświadczeń życiowych, oraz udzielenie porad i odpowiedzi na pytania. Chcemy pomóc Ci w podjęciu najlepszej decyzji dla Ciebie i Twojej rodziny.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji, na której w panelach dyskusyjnych wezmą udział eksperci, którzy poruszą tematykę kryzysu w związku, w rodzinie, okołorozwodowych aspektów prawnych, tematykę psychologii związków i relacji międzyludzkich, a także tematykę zadbania o zdrowie fizyczne i emocjonalne w stresujących sytuacjach.

 

Wiemy ile kosztują porady specjalistów, dlatego w cenie jednego biletu, w jednym miejscu, możesz uzyskać odpowiedzi na wiele pytań, cenną wiedzę oraz wsparcie merytoryczne i mentalne.

Nasi prelegenci odpowiedzą na najczęstsze pytania, rozwieją wątpliwości w w/w obszarach.

Nasi specjaliści podzielą się wiedzą teoretyczną i praktyczną zarówno w trakcie paneli dyskusyjnych jak i w rozmowach w kuluarach.

W przerwach uczestnicy konferencji będą mieli możliwość kupienia w atrakcyjnych cenach wielu ciekawych książek, które są praktycznymi poradnikami w w/w aspektach.

 

NIE PRZEGAP OKAZJI!!!

 

Ponad to:

Przybliżymy Ci temat mediacji rodzinnych.

Dowiesz się czym są mediacje, na czym polegają i kim jest mediator w procesie mediacji. 

Zdarza się, że podczas procesu rozwodowego sąd wyznacza kuratora rodzinnego, więc dowiesz się jaka jest jego rola i na czym polega opieka kuratora nad interesem dzieci.

Posłuchasz, jak radzić sobie z trudnymi emocjami pojawiającymi się przy rozstaniu.

Poznasz świat relacji międzyludzkich, widziany męskim okiem.

 Dowiesz się dlaczego wpojone nam w dzieciństwie przekonania i wzorce, mają wpływ na nas i nasze decyzje.

Zgłębisz naturę ludzkiej psychiki i tego jak emocje sterują naszymi zachowaniami.

Zetkniesz się z naszymi prawdziwymi historiami. 

Odnajdziesz inspirację do wprowadzania zmian we własne życie.

Odkryjesz jaki wpływ na nasze nawyki żywieniowe ma życie w stresie.

Panel prawny:

Wyjaśnimy na czym polega rozwód i jak się do niego przygotować, by spokojnie przejść przez skomplikowane procedury prawne.

Merytoryczny program konferencji ma na celu przybliżenie idei mediacji, które są jedną z form pomocy prawnej, wymienianą obok porad adwokatów. Coraz częściej są rekomendowane jako możliwość na wypracowanie wspólnej przestrzeni do rozwiązania poza salą sądową zaistniałych konfliktów rodzinnych.

 

Może zdarzyć się tak, że sąd przy rozwodzie przydzieli rodzinie kuratora, który generalnie kojarzy się raczej negatywnie.Tymczasem kurator dba o interes dzieci, które nierzadko stają się kartą przetargową bezpardonowo walczących ze sobą rodziców.

Na konferencji będzie wyjątkowa okazja, by móc zasięgnąć informacji m.in. bezpośrednio u kuratora.

 

Panel psychologiczny:

Poważny kryzys w związku, bez względu bez względu na to czy mówimy o małżeństwie, czy o związku nieformalnym jest jednym z najbardziej emocjonalnych i dotkliwych przeżyć, szczególnie w sytuacjach, kiedy w związku są dzieci i gdy brak jest woli pojednania i odbudowy związku. Rozstanie, rozwód często jest porównywane do śmierci bliskiej osoby.

Nierzadko pojawiają się wtedy poważne problemy zdrowotne, przede wszystkim z układem nerwowym, z układem pokarmowym. Stresujące sytuacje, zwłaszcza stres długotrwały wywołuje rozmaite, dokuczliwe zaburzenia w odżywianiu.

Jak to przetrwać i poradzić sobie z trudnymi emocjami? Jak zadbać o dietę? Jak kryzys między rodzicami wpływa na emocje, odżywianie dziecka/dzieci? Jak pomóc sobie i dzieciom?  Czy przy pierwszym kryzysie warto się poddawać? Może jednak terapia dla par i wypracowanie wspólnych kompromisów pozwolą uniknąć ostatecznego rozwiązania jakim jest rozwód/rozstanie? Czy po trudnym rozstaniu można zaufać i wejść ponownie w nowy związek? Co zrobić, by strach przed samotnością nie pchnął nas w toksyczną relację?

Na te i wiele innych pytań z chęcią odpowiedzą nasi specjaliści.

Bilety do nabycia w kasach teatru, lub TUTAJ

BĘDĄ Z NAMI:

 

 

 

BEATA PAWLIKOWSKA 

Pisarka, podróżniczka, autorka wielu książek motywacyjnych, podróżniczych, kulinarnych i językowych, w których pisze o swoich samotnych wyprawach przez świat, ale także o przemianie duchowej i zdrowym stylu życia. Książki ilustruje własnymi fotografiami i rysunkami.

Opracowała własną metodę nauki języków obcych. Na co dzień prowadzi zdrowy, aktywny tryb życia, ćwiczy jogę, medytuje, piecze chleb i gotuje zgodnie z filozofią pięciu przemian.

Podczas panelu dyskusyjnego, opowie o tym jaki wpływ na jej światopogląd i skutek miały zmiany zachodzące w jej życiu. Poznacie mapę jej drogi do siebie wraz z niepowtarzalnymi doświadczeniami z podróży i nie tylko. Będzie to dla Was cudowna  okazja, by w promocyjnej cenie kupić książki autorstwa Beaty Pawlikowskiej, oraz otrzymać jej autograf. Autorka z chęcią odpowie też na Wasze pytania.

 

KRZYSZTOF JANCZAR

  Aktor, w wieku 15. lat stał się znany dzięki roli Pawła Jankowskiego w   legendarnym serialu komediowym ”Wojna Domowa” Jerzego   Gruzy.  Zdobywca Srebrnej Plakietki na festiwalu Gdańskim, za pierwszoplanową rolę męską w filmie Mieczysława Waśkowskiego ”Nie zaznasz spokoju”.

Mając w kraju sukcesy, zaryzykował i chciał przeżyć amerykańską przygodę filmową. W Stanach Zjednoczonych zagrał w filmie ”Czerwony Świt”, ”Lot Świerkowej Gęsi”, w serialu ”Mike Hammer”, w dramacie ”Szewcy” Witkacego , w kostiumowym filmie ”Wiosenne Wody”, w amerykańskiej superprodukcji ”Polowanie na Czerwony Październik” oraz w  ”Ferdydurke”. 

Podczas konferencji podzieli się swoim   doświadczeniem i opowie o męskich emocjach w męsko – damskim   świecie, oraz o tym jak wraz z nurtem życia zmieniało się jego podejście do relacji międzyludzkich. 

 

CELINA SZUMSKA

Mediator stały w sądach okręgowych w zakresie prawa rodzinnego, cywilnego, gospodarczego, prawa pracy i karnego. Specjalista w szczególności w zakresie mediacji w obszarze prawa rodzinnego i cywilnego. Coach, trener rozwoju osobistego i biznesu. Ponadto autorka wielu artykułów dotyczących mediacji, relacji międzyludzkich i rodzinnych „programów” psychologicznych.

Jako mediator reprezentuje interesy tych, którzy w procesie nie mogą zabrać głosu i często są narzędziem w rękach stron – czyli po prostu dzieci! Z sukcesami pomaga rozwiązać nawet najdłuższe spory, jakimi są trudne i wieloletnie rozwody z jednoczesną walką o dzieci, podziały majątków i wszelkie wzajemne roszczenia. Uważa, że rozwiązanie sporu poza salą sądową jest po prostu patrzeniem w przyszłość, a nie w przeszłość jak odbywa się to podczas procesu.

Podczas panelu dyskusyjnego opowie o tym, jakie korzyści płyną z mediacji rodzinnych. Odpowie na pytania, między innymi na to, czy zadaniem mediatora jest godzenie skłóconych małżonków, oraz przybliży na czym polega pokojowe ustalanie planu opiekuńczego nad dziećmi.

 

ANDŻELIKA ŁUKASIEWICZ

Prawnik, mediator sądowy, mentor, coach

Prowadzi mediacje w sporach pozasądowych i sądowych m.in. w sprawach rodzinnych, cywilnych, pracowniczych, rówieśniczych, szkolnych, w postępowaniu w sprawach nieletnich i w sprawach karnych. Jest członkiem Polskiego Centrum Mediacji.

Prowadzi warsztaty m.in. z polubownego rozwiązywania sporów w różnych obszarach życia.Jest również trenerem, coachem i mentorem. Wspiera osoby, które w maratonie codziennych wyzwań, zawirowań prywatnych lub zawodowych utraciły przyjemność pracy, radość życia, zagubiły gdzieś po drodze jego sens albo funkcjonują w toksycznych relacjach osobistych lub zawodowych. Autorka bloga Prawo i życie – fakty, emocje, sens. 

Podczas panelu dyskusyjnego podzieli się swoja wiedzą i doświadczeniem. Opowie o tym jak, jako mediator wspiera strony sporu w szybkim dojściu do kompromisu i zawarcia ugody.

 

KARIN JĘDRZYCKA-PNIEWSKA

Od 19 lat pracuje jako kurator sądowy ds. rodzinnych i nieletnich. Obecnie pracuje w I Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej, w Sądzie Rejonowym Warszawa Praga – Północ w Warszawie.

Zajmuje się rodzinami i dziećmi. Pomaga rozwiązywać problemy wychowawcze, nawiązuje kontakty z różnymi instytucjami tj. ośrodki pomocy społecznej, policja, szkoły, świetlice środowiskowe. Nadzoruje realizacje postanowień sądu w zakresie zadań kuratorskich. W wolnym czasie nurkuje, chodzi po górach i podróżuje.

Podczas panelu dyskusyjnego opowie, na czym polega rola kuratora przy rozwodzie, oraz przy nadzorze realizacji postanowień sądowych. Z chęcią odpowie na twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

MONIKA TARNOWSKA

Adwokat, mediator, kurator procesowy małoletnich pokrzywdzonych przestępstwem

Posiada 11-letnie doświadczenie w pracy prawnika oraz 8-letnie doświadczenie w pracy na sali sądowej, reprezentując interesy stron w postępowaniach karnych, rodzinnych oraz cywilnych.

Reprezentuje interesy stron przed sądami oraz w procesach negocjacji. Prowadzi mediacje rodzinne, zarówno na etapie przedsądowym – odpowiadając na indywidualne potrzeby skonfliktowanych stron, jak i w warunkach toczącego się postępowania sądowego – na potrzeby ugodowego zakończenia sporu.

Aktualnie trzon zainteresowań zawodowych skupia wokół spraw rozwodowych, sądowych spraw rodzinnych oraz szeroko związanych z nimi spraw okołorozwodowych. Na co dzień praktykuje prowadząc obsługę prawną i zarządzając konfliktem osób znajdujących się w trudnych relacjach rodzinnych i skomplikowanych sporach prawnych.

Podczas panelu dyskusyjnego opowie między innymi o tym, jak wygląda proces rozwodowy i sprawy rodzinne.

 

KATARZYNA BŁAŻEJEWSKA – STUHR 

Dietetyk kliniczny i psychodietetyk. Merytoryczne zalecenia przekłada na praktyczne podpowiedzi i proste przepisy, by nikt nie pogubił się w dietetycznych meandrach. Z pasją dzieli się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami podczas warsztatów kulinarnych, wykładów, wywiadów czy w prasowych felietonach. Autorka i współautorka wielu książek o zdrowym odżywianiu dorosłych i dzieci oraz programu „Z gruszki i z pietruszki” w Radiu KOLOR.

Prowadzi blog kachblazejewska.pl oraz instagramowy profil @kach_blazejewska_dietetyk.

Pani Katarzyna, wiedząc jak często nasze emocje odzwierciedlają się w tym co na talerzu, podczas panelu dyskusyjnego udzieli praktycznych podpowiedzi i poda proste zasady zdrowej diety, by nikt nie pogubił się w dietetycznych meandrach. Będzie to niesamowita okazja, by w promocyjnej cenie kupić książki autorstwa Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr i otrzymać jej autograf.

IWONA PIĄTKOWSKA

Psycholog, Certyfikowany terapeuta EMDR

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i wydziału psychologii SWPS. Od lat pracuje z kobietami w kryzysie, szukającymi swojej drogi życia. Pomaga im rozwinąć skrzydła wierząc w Siłę Kobiety. Doskonali swój warsztat pracy na specjalistycznych szkoleniach i warsztatach. Pasjonuje ją holistyczne podejście do życia. Ukończyła kursy Recall Healing, Totalnej Biologii. Fascynatka mindfulness i świadomego oddechu. Ukończone szkolenia z zakresu psychoterapii, dzieci i młodzieży, a także skutecznego wsparcia rodziców w sytuacji rozwodu sprawiają, że przeprowadza przez to, co najtrudniejsze.

Podczas panelu dyskusyjnego opowie jak metody psychoterapii wpływają na obniżenie poziomu lęku doznawanego przez osoby, które doświadczyły traumy, czy tragicznych wydarzeń w życiu. Opowie również jak radzić sobie z kryzysem w rodzinie i co można zrobić, by najlepiej zadbać o komfort psychiczny dzieci. 

 

BARBARA GÓRCZEWSKA

Coach, trener mindfulness. Prowadzi warsztaty, szkolenia w tematyce rozwoju osobistego, oraz coachingi indywidualne i grupowe. Specjalizuje się w pracy z kobietami współuzależnionymi, oraz potrzebującymi wsparcia w budowaniu pewności siebie i osiąganie celów.

Ma to szczęście, że praca jest jej pasją.Prowadząc procesy coachingowe pomaga uzmysłowić podopiecznym, że bycie tu i teraz, oraz świadome przeżywanie życia jest kluczem do szczęścia. Używając techniki treningu mindfulness uczy, jak ważna jest uważność na własne emocje i nawyki. Towarzyszy ludziom w odkrywaniu ich zasobów i talentów. Obserwowanie jak wspinają się na wyżyny swoich możliwości, jest dla niej ogromną satysfakcją.

Podczas panelu dyskusyjnego opowie, jak poradzić sobie z trudnymi emocjami przy rozwodzie, oraz jak na nowo zbudować swoje życie i odkryć siebie.


ALICJA LEWANDOWSKA

 Trener rozwoju osobistego, autorka książki “Ciche dramaty 4 ścian”, autorka programu rozwojowego dla rodzin “pozytywne relacje w rodzinie”, założycielka grupy wsparcia dla kobiet “Jak wychodzić z toksycznych związków” Chce stworzyć świat, w którym człowiek człowiekowi człowiekiem.

Misję swoją realizuje poprzez prowadzenie facebookowej grupy wsparcia dla kobiet, warsztaty stacjonarne, kursy online. Ze względu na własne doświadczenia życiowe szczególnie bliski jest jej temat wspierania kobiet, które są lub były w toksycznych związkach. Pokazuje im swoją drogę do odzyskania równowagi w życiu. Uczy je budowania poczucia własnej wartości, życia w zgodzie ze sobą i własnymi potrzebami, budowania relacji wspierającej z samą sobą i dziećmi.

KONFERENCJĘ POPROWADZI:

 

KRZYSZTOF ARTUR JANCZAR

Aktor i operator filmowy. Zadebiutował 23 listopada 1997 roku w roli Riumina w „Letnikach” Maksyma Gorkiego w reż. Jacka Orłowskiego na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi. Aktor Teatru im. Jaracza w Łodzi. W 1998 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. W latach 1998-2002 występował w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Syn aktora Krzysztofa Janczara, wnuk także aktora Tadeusza Janczara.

Będzie to pierwsze w historii spotkanie ojca z synem na jednej scenie.

BĄDŹ Z NAMI!!

Już 12 października w teatrze Och-Teatr

Regulamin konferencji: Regulamin konferencji

Patroni medialni

   

Obserwuj i polub naszą stronę
error

3 komentarze

  1. Pingback: WYJĄTKOWY WYWIAD Z BEATĄ PAWLIKOWSKĄ NA TEMAT ZMIAN, PRZEKONAŃ I RELACJI MIĘDZYLUDZKICH. | CZAS NA SUKCES

  2. Pingback: SPOTKANIE Z BEATĄ PAWLIKOWSKĄ | CZAS NA SUKCES

  3. Pingback: SEKS - ŚRODEK PRZYMUSU BEZPOŚREDNIEGO | CZAS NA SUKCES

Dodaj komentarz