Myślisz, że każdy w świecie potrzebuje miłości? Nie, nie każdy. Mało tego, niektórzy nawet nie wiedzą, co to miłość. Wiedzą za to co to władza, kontrola i seks. Socjopaci potwierdzają: jesteśmy świetni w łóżku i traktujemy ludzi jak rośliny!

Socjopaci na początku znajomości często udają dynamicznych przedsiębiorców, znakomitych artystów, przebojowe kobiety, dynamicznych mężczyzn, którzy właśnie się w Tobie zakochali i jest to miłość po grób. Nagła i niespodziewana. Ten ktoś, kto będzie chciał spędzać z Tobą każdą wolną chwilę, zasypie Cię milionem romantycznych maili, powie Ci, że jesteś osobą, na którą czekał całe życie. Jedną, jedyną, niepowtarzalną.

Wszystkie osoby z przeszłości były pomyłkami, które go skrzywdziły. Szybko wyznaje Ci, że jesteś prawdziwą miłością i bliźniaczą duszą. To może nastąpić po kilku rozmowach na Facebooku (kiedy nawet nie mieliście okazji spotkania w realu), albo na pierwszym Waszym spotkaniu w rzeczywistości.

Wytłumaczy to przeznaczeniem i wędrówką dusz, które szczęśliwym zbiegiem okoliczności odnalazły się we wszechświecie. Socjopaci od pierwszego momentu rozpoczynają wykalkulowane uwodzenie. Ty najprawdopodobniej masz to, co jest mu potrzebne – pieniądze, powiązania biznesowe, pozycję, albo miejsce, w którym może zamieszkać.

Kiedy próbują zwrócić Twoją uwagę są niezwykle aktywni i usłużni. Zasypują Cię pochlebstwami i czymś, co Tobie wydaje się być uczuciem. Pomimo zewnętrznej powłoki szczerości i wiarygodności, zachowanie socjopaty jest podstępne i kłamliwe.

Tak długo będzie mącić Ci w głowie komplementami i udawaną miłością, aż ulegniesz i postanowisz podzielić się z nim tym, co masz. W jednej chwili Cię kocha, w kolejnej nienawidzi. Jego osobowość zmienia się z minuty na minutę. Nie rozumiesz tego, trudno Ci za tym nadążyć, bo tu deklarował miłość, a nagle nie chce zamienić z Tobą słowa.

CZYSTA MANIPULACJA INNYMI

Socjopata uwielbia manipulować innymi ludźmi. Jeżeli jest uroczy i przemiły, znaczy to, że ma jakiś plan wobec drugiej osoby i chce ją odpowiednio wyeksploatować. Potrafi umiejętnie mówić to, co druga osoba chce usłyszeć. Z wyrachowaniem i rozeznaniem. Zachowuje się jak najmądrzejsza osoba, która odniosła, niesamowity sukces, albo jest na dobrej drodze, aby go odnieść. Nie ma żadnych barier, aby opowiadać Ci, jaki jest genialny.

Pomimo, że nie potrafi odczuwać wyższych emocji, to świetnie je naśladuje. Nie brzydzi się kłamstwem i ściemnia nawet jeżeli zostanie przyłapany. Ty zadajesz pytania, a odpowiedzi są zawsze mętne. Mówi głupie, wręcz obrzydliwe kłamstwa. Nie wstydzi się swoich czynów, a za swoje błędy i zachowanie obwinia innych, wliczając w to szkody i krzywdy, które sam im z wyrachowaniem wyrządził.

Nigdy nic nie jest jego winą. Zawsze ma doskonałe wytłumaczenie, że problemy spowodowali inni. Mężczyzna powie, że żona zmieniła się po ślubie na gorsze a kobieta, że nigdy nie kochała męża i że wyszła za mąż z rozsądku, w pracy koledzy oszukują a pracodawcy dyskryminują.

Takiego socjopatę cechuje niemal całkowity brak sumienia, poczucia winy i współczucia. Jeżeli komuś dzieje się krzywda, socjopata wzruszy ramionami, co będzie jedyną oznaką jego emocji.

BRAK ZDOLNOŚCI DO PRAWDZIWYCH UCZUĆ!

Z brakiem uczuć wyższych wiąże się również niezdolność do kochania i zawiązywania dłuższych znajomości, które nie opierają się na wyzysku i spełnianiu zachcianek. dla niego drugi człowiek jest tylko obiektem do wykorzystania dla własnych korzyści. Potem jest już zbędny i można iść dalej, szukać następnego, w jego odczuciu, frajera.

Nie liczy się z uczuciami kogokolwiek. Szuka za to słabości i wad, których będzie mógł potem użyć do własnych celów, zazwyczaj destrukcyjnych dla drugiej osoby.

Pamiętaj o tym, że socjopata w przeciwieństwie do psychopaty posiada poczucie dobra i zła, ale jest zdolny do zrujnowania nie tylko Waszego związku, ale Twojego życia. Lepiej uciekaj od takiego jak najdalej zanim wykorzysta Cię i rzuci dla swojej kolejnej ofiary.

Jakiekolwiek próby rozmowy z socjopatą na jego temat są bez sensu. Nie da sobie wytłumaczyć, że coś jest z nim nie tak. Praktycznie nie ma możliwości jego leczenia. Wszak nie można mu w żaden sposób wszczepić sumienia, skoro go nie posiada.

Zatrzymaj się teraz na chwilę i pomyśl jak to wygląda w Twojej relacji partnerskiej. Zlokalizowanie przyczyny problemów w związku pomoże Ci podjąć decyzję o tym, co dalej.

Już teraz pogódź się z tym, że jeśli chcesz aby Twoja sytuacja się zmieniła, musisz podjąć decyzję. Pewność Twojego wyboru da Ci siłę i wytrwałość w dalszych działaniach.

Zastanów się, czego chcesz?!

Odłóż na bok wszystkie powinności i przymusy. Zapomnij o tym, czego oczekuje od Ciebie Twój partner czy partnerka, mąż, kochanka lub rodzice i przyjaciele.

Ważne, aby Twoja decyzja nie była oparta o “Muszę się rozstać” lub “Muszę pracować nad relacją”, ale o “Chcę się rozstać” lub “Chcę mieć normalne i spokojne życie”. Dlatego skup się tylko i wyłącznie na swoich uczuciach, potrzebach i pragnieniach. Czego tak naprawdę chcesz od życia? Czy Twój związek Ci pomaga, czy przeszkadza w osiągnięciu tego? Co Ci podpowiada Twoja intuicja?

Na sam koniec – podejmij decyzję. Na tym etapie powinno już być dla Ciebie jasne, co chcesz zrobić. Zapisz to dużymi literami na kartce papieru i zastanów się, jak tę decyzję wdrożysz w życie.

Jeśli mimo to wciąż nie wiesz co zrobić… również podejmij decyzję. Lepsza jest błędna decyzja niż jej brak. 

Gdy już wiesz co robić, zabierz się do działania.

Nie czekaj ani chwili dłużej. Szkoda Twojego życia. Szkoda Twojego szczęścia. Jesteś zbyt wartościową osobą, aby marnować się w takim związku.

Dodaj komentarz